Bakır Kahve Saç Rengi Nasıl Elde Edilir ?
01 Nisan 2018
5069
0
Süre 2 Dk

Güncel

Bakır Kahve Saç Rengi Nasıl Elde Edilir ?

Yazı: admin 01:04:2018

Bakın Kahve Renginde Saç İsteyenler İçin

Saç rengi kadınların en çok dikkat ettikleri konular arasında yer alır. Güzelliğine önem verenkadınlar, sıklıkla saç rengi değiştirerek, farklı bir görünüm yaratmak isteyebilirler.

 

Bu noktada ise;

 • Dönemin popüler renkleri,
 • Güncel saç kesimleri, önem taşır.

 

Hem modaya uygun saç rengi oluşturmak hem de kendilerine yakışan tonu bulabilmek isteyen bireylerin ise öncelikle saç tiplerine dikkat etmeleri gerekir. Bakır ve kahve tonlarında bir saç rengi elde etmek isteyen kadınların ise biraz uğraşmaları ve araştırma yapmaları, etkili sonuçlar almalarına yardımcıdır.

 

Doğal Saç Rengi Önemli

Saçlarında bakır ve kahve yansımalar görmek isteyen bireyler için kendilerine ait doğal saç tonları son derece önemlidir.

 • Daha koyu saç rengi olan,
 • Siyah ve kestane tonlarına sahip, bireylerde kızıl kahve bir görünüm elde etmek son derece zordur. Üstelik saçı açma ve rengini yumuşatma işlemi sırasında, yıpranma oranı daha yüksek olduğu için dikkatli davranmak gerekir.  

 

Genel olarak;

 • Daha açık renkli saçları olan,
 • Saçlarında yoğun açıcı bulunan, bireylerde kızıl kahve ton yakalamak daha da kolaydır.
 • Direk saç boyama işlemine girmeden, daha sonrasında mağdur olmamak için saç tonuna ve işlem sırasında dikkat etmek de fayda vardır.

 

Farklı Renkler Karıştırılması Mümkün

Kızıl, son dönemde saçlar da sıklıkla kullanılan renkler arasındadır. Özellikle televizyon ve sinema dünyasında daha da popüler hale gelmesinden sonra, bireyler de kızıl tonları ile ilgilenmeye başlamışlardır. Ancak kızıl, daha açık ve dikkat çekici bir renk olmak ile birlikte içerisine kahve atılması, tam olarak kışa uygun sıcak bir rengin ortaya çıkmasına yardımcı olacaktır.

 

 • Dikkat çekici ancak doğal tonları seven,
 • Kızıl ve kahvenin yansımasından hoşlanan,

 

Bireyler daha çok bu tür alternatifleri değerlendirebilirler. Piyasa içerisinde herhangi bir güzellik merkezinde ya da kuaför salonunda tam olarak kızıl kahve bir renk bulmak zordur. Bu nedenle pek çok saç uzmanı, açık kızıl ve koyu kahve renklerini karıştırarak belirtilen sonuca ulaşabilir.

 

Uzman Yardımı Alınmalı

Tam olarak bakır kahve saç rengi elde etmek isteyen bireylerin, daha sonrasında mutsuz olmamaları ve saçlarının yıpranmaması için uzman yardımı almaları önerilmektedir.

 

 • Saç konusunda uzman,
 • Profesyonel hizmet veren,
 • Kaliteli ve güvenilir,

 

Kuaförlerin tercih edilmesi, tam olarak yukarıda belirtilen rengin elde edilmesine zemin hazırlar. Her şehirde birbirinden farklı kuaför olmak ile birlikte kadınların bu noktada seçici davranmaları daha fazla yararlarınadır.

 

Üstelik saç boyama işlemi öncesinde sahip olunan saç tipi de oldukça önemlidir. Koyu renk ve ince telli saçlara sahip olan bireyler, açıcı çok fazla kullanıldığında yanma gibi sorunlar ile karşılaşacakları için dikkatli olmaları gerekir.

 

Bakır Kahve Rengine Boyama Sırasında Dikkat Edilecekler

Renk olarak oldukça güzel ancak bakım konusunda, zor olan bakır kahverengi saç boyası sonrasında, bir süre her yıkamada renk tonunda akma gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Bu noktada kişilerin kullandıkları havlulara ve yastıklarına dikkat etmelerinde fayda vardır.

Boyama sırasında ise,

 • Rengin tüm saça nüfuz etmesi,
 • En kaliteli sonucun ortaya çıkması,
 • Saçın yıpranmaması açısından özenli davranılması zorunludur. Boyama işlemi gerçekleştirilen saçın ise en fazla 1 ya da 2 saat bekletilmesi gerekir. Daha uzun süre boyaya maruz kalan saç zayıflayarak dökülme gibi sorunlar yaşayabilirler. Görselliklerine önem gösteren kadınlar için saçlarında sorunlar çıkması psikolojilerinin bozulmasına neden olacağı için dikkatli davranmakta fayda vardır.

Boya sonrasında;

 • Saçın maskeler,
 • Nemlendirici kürler ile desteklenmesi eski sağlığına kavuşmasına da zemin hazırlar.

 

İlginizi Çekebilir:

Bdıh Sertifikalı Saç Boyaları Hakkında !

Bdıh Sertifikalı Saç Boyaları Hakkında !

Ünlülerin Zayıflama Sırları

Ünlülerin Zayıflama Sırları

Sarımsağın Saça Faydaları, Sarımsak Saç Dökülmesine Etkili mi ?

Sarımsağın Saça Faydaları, Sarımsak Saç Dökülmesine Etkili mi ?

Yorumunuzu Yazın

© Copyright 2019 Kadinvip.com.
Sitemizde yer alan içerikler izinsiz kullanılamaz. Her hakkı saklıdır.