Evde Doğal Yöntemlerle Burun Küçültme
24 Aralık 2017
4919
1
Süre 5 Dk

Güzellik & Bakım

Evde Doğal Yöntemlerle Burun Küçültme

Yazı: admin 24:12:2017

Burun Küçültme Yöntemleri

İnsanlar genellikle vücutlarında herhangi bir parçadan rahatsızlık duyabilir. Herkes için farklı olmakla beraber en çok beğenilmeyen organ burundur. Burun,yüzün şekillenmesi bakımından oldukça önemlidir. Burunda yapılacak olan herhangi bir değişiklik ile görüntünüzde göze çarpan bir görüntü değişimi yaşanacak.

 

Burnunuzun yüzünüze oranla çok büyük olduğunu düşünüyorsanız çeşitli burun küçültme yöntemleri ile ince ve zarif bir görünüme kavuşabilirsiniz. Kalıcı olan yöntemler bulunmak ile birlikte geçici olan yöntemlerde var. Eğer bu yöntemlerden bir fayda sağlayamıyorsanız da burun ameliyatı olarak ince ve zarif bir burna sahip olabilirsiniz. Cerrahi yöntemlere baş vurmak korkutucu bir işlem olabilir. Ameliyat sonrasında çeşitli ağrılar hissedilir. Ancak günümüzde estetik ameliyatlarda da oldukça büyük gelişmeler yaşanmıştır. Öncelikle doğal burun küçültme yöntemlerini denemekte yarar var.

 

Doğal Yöntemler ile Burun Küçültme İşlemi

Size uygun doğal yöntemler ile burun küçültme işlemlerini gerçekleştirmeniz mümkün olacak. Bu bakımdan makyaj hileleri ile geçici çözümler bulunabilir. Burnunuzu olduğundan daha ince ve küçük göstermek adına pek çok makyaj hilesi bulunur. Burun şekillendirici egzersizlerde sizlere bu konuda yardımcı olacaktır. Aksesuar seçiminiz ve saç stilinizde burnunuzun nasıl göründüğü hakkında büyük etkiye sahiptir. Çeşitli yöntemleri inceleyerek burun küçültme hakkında detaylı bilgi sahibi olmanız mümkündür.

 

Burun Kaldırma Egzersizi  Nasıl Yapılır?

Burun kaldırma egzersizi aynı zamanda yüz kaldırma egzersizi olarak da karşımıza çıkar. Kafanızı geriye doğru attığınızda öncelikle yukarıya doğru bakarak gözlerinizi kapatın. Ardından ağzınıza sıfır şeklini ya da yuvarlak bir şekil olacak şekilde açın. Başınızı ise geriye doğru yaslayarak göğsünüzü kaldırın. Nefes alarak ona kadar saydığınızda burun kaldırma egzersizini tamamlamış olacaksınız. Bu egzersizi günde yaklaşık olarak 3 kez yapmanız gerekir.

 

Diğer bir burun egzersizi ise her iki elin ortada kalan parmaklarını kullanarak burnu göz boşluğu hizasında bastırmanız halinde gerçekleşir. Boşta kalan baş parmak ile ise burun ucuna bir saniyelik baskı uygulayarak yukarıya doğru bakın. Günde bir iki kez 30 set halinde bu işlemi yapmanız gerekiyor.

 

Burun Kısalaştırma Egzersizi

Zaman içinde burunda bulunan kıkırdak oranı bozulur. Bu bozulma ile birlikte ise burnun yapısı değişebilir. Burun kısalaştırma egzersizi sayesinde bu durumun önüne geçmiş olacaksınız.  Bu amaçla öncelikle burun ucuna işaret parmağınızı yerleştirin ve hafifçe yukarıya doğru bakın. Ardından da nefesinizi sabitlemeniz gerekecek. Bu egzersizi günde 2 kez ve 35 set halinde yaparak burun kısalaştırma egzersizini tamamlamış olacaksınız.

 

Burun Düzleştirme Egzersizi

Burun küçültme egzersizi için öncelikle gülümsemeniz ve burunun içinde yer alan kasların yardımı ile burnunuzu yukarı doğru hareket ettirmeniz gerekiyor. Bu hareketi 20 ya da 30 kez tekrarlamanız halinde burnunuzdaki değişimi fark edeceksiniz.

 

Burun Şekillendirme Egzersizi

Burun deliklerinin her iki tarafına işaret parmaklarınızı yerleştirin. Ardından ise bastırıp bırakın. Burun sarkmasının da önüne geçmek amacıyla bu yöntemi kullanmanız mümkün olacak.

 

Burun Daraltma Egzersizi

Bir elinizin iki parmağı yardımı ile burnunuzu öncelikle sabitleyin. Daha sonra ise diğer bir elin parmağı ile burun ucunu geriye doğru itin. Yutkunuyormuş gibi hareketler yapın. Ancak yutkunma hareketlerini ağzınız kapalı iken uygulayın. Bu işlemi günde 20 ya da 35 kez uygulamanız yerinde olacak. Dar ve ince bir burnuna sahip olmak adına burun daraltma egzersizleri oldukça zararsız ve kolay.

 

Makyaj Yöntemi İle Burun Küçültme

Makyaj cildinmizde yer alan tüm hataların kaybolması açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle bayanların en çok kullandığı ürünlerin başında gelir. Makyaj yöntemi ile burnunuzu olduğundan daha küçük ya da olduğundan daha ince göstermeniz oldukça kolay olacak. Cilt tonunuzla ile aynı olan bir fondöten alarak işe başlayabilirsiniz. Öncelikle burnunuzun çevresini belirledikten sonra koyu bir pudra uygulamanız gerekiyor. Yüz tipinize göre uygulayacağınız makyaj hilesi sonrasında burnunuzun daha küçük bir görüntüye sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

 

Bu amaçla;

  1. Fondöten Seçimi: Makyaj yöntemini kullanarak burun küçültme işlemlerinde bulunmak isteyen kişilerin öncelikle dikkat etmesi gereken fondöten seçimidir. Fondöten seçimini ayarladığınız taktirde burun küçültme işlemlerinizi oldukça kolay bir şekilde gerçekleştireceksiniz.  Koyu ve açık bir fondöten satın aldıktan sonra burnunun büyük olan kısmına koyu fondöten uygulamasında bulunmanız da yarar var.Koyu kapatıcılar her zaman için yüzde bulunan kusurların daha kolay kapanmasını sağlar. Burnunun büyük olduğundan şikayetçi olanlar için de oldukça idealdir

 

  1. Kapatıcı Uygulaması:  Burun uçlarına uygulayabileceğiniz kapatıcı işlemlerinin burnun daha dar ve kısa gösterdiğini söylemek mümkün. Bu amaçla yapılması gereken ise doğal bir görünüm elde etmek amacıyla burun uçlarına da koyu renk fondöten uygulamak olacak. Eğer burnunuz uzun değil ancak geniş ise yan kanatlarına gölgelendirme işleminde bulunarak dar bir görünüm sağlamanız mümkün olacak. Kapatıcı uygulamalarını dikkatli ve anlatılan şekilde yaptığınızda burnunuzun geçici de olsa olduğundan daha küçük görünmesini sağlamış olacaksınız.

 

  1. Kemikli Bir Yapıya Sahip Olan Burunlarda: Kemikli yapıya sahip olan bir burnunuz var ise burun kemiği üzerine koyu renk bir kapatıcı sürerek yok etme işleminde bulunmanız mümkün olacak. Kapatıcıyı uyguladıktan sonra ise makyaj uygulamasını eşit şekilde dağıtarak yapılması gerekir. Kemikli yapıyı yok ederek burnunuzun daha düz bir görünüme sahip olmasını sağlayabileceksiniz.

 

  1. Yamuk Bir Buruna Sahip Olanlar: Kemikli burun, düz burun, uzun burun derken burnundan mutsuz olan kişilerin sahip olduğu bir diğer özellik yamuk burundur. Gölgelendirme ve koyu fondöten sayesinde yamuk bir burna sahip olan kişiler daha düzgün bir görünüm elde edebilecek. İlk olarak bunun için burnunuzda açıkta olan kısımlarına koyu renk fondöten uygulamasında bulunmanız gerekiyor.  Daha sonra ise açık renk bir gölgelendirme işleminde bulunarak yamuk olan kısımları makyajla yok edebileceksiniz.  Yapılacak olan işlemlerin ardından ise mutlaka pudra sürülmesi gerekiyor. Pudra makyajın daha sabit kalmasına yardımcı olacaktır.

 

Burun küçültme yöntemleri için bir diğer yöntem ise diş macunudur. Diş macunu kolaylıkla bulabileceğiniz ve günlük olarak da kullandığınız bir ürün olması bakımından da uygundur.

 

 

Diş Macunu ile Burun Küçültme

Ev yapımı yöntemler ile burun küçültmeniz mümkün. Estetik operasyonlar hem pahalı hem de can acıtıcı. Ancak evinizde birkaç küçük egzersiz ve yöntem ile burnunuzu olduğundan daha küçük gösterebileceksiniz.

 

Gerekli olan malzemeler ise şu şekilde karşımıza çıkar;

  • 1 çay kaşığı diş macunu
  • 1 yemek kaşığı elma sirkesi
  • 1 çay kaşığı taze öğütülmüş zencefil

 

Öncelikleri krem haline getirebilmek adına malzemeleri düzgünce karıştırın. Yoğun bir kıvama geldiğinde ise fırça yardımı ile karışımdan burnunuzun üzerine bir miktar sürebilirsiniz. Yarım saat kadar bekledikten sonra ise soğuk su yardımı ile yüzünü temizleyin.

 

Temizleme işlemi için elma sirkesi de kullanabilirsiniz.  Eğer 10 gün boyunca bu işlemi uygularsanız burnunuzdaki değişimden sizde memnun olacaksınız. Burnunuza uyguladığınız bu işlemler neticesinde bir yanma hissi oluşuyor ise zencefil miktarını azaltmanız uygun olacak. Daha iyi görünmek adına diş macunu, zencefil ve elma sirkesinden oluşan bu karışımı haftalık olarak uygulamanız gerekiyor.

 

Evde Saç Jölesi Nasıl Yapılır ?

Evde Saç Jölesi Nasıl Yapılır ?

Rus Kadınları Neden Çok Güzel, Rus Kadınlarının Güzellik Sırları

Rus Kadınları Neden Çok Güzel, Rus Kadınlarının Güzellik Sırları

Tüm Detaylarıyla Şems Aslanın Zayıflama Formülleri

Tüm Detaylarıyla Şems Aslanın Zayıflama Formülleri

Yorumunuzu Yazın

© Copyright 2019 Kadinvip.com.
Sitemizde yer alan içerikler izinsiz kullanılamaz. Her hakkı saklıdır.