Gaviscon Şurup Ne Kadar, Prospektüs Özellikleri Mide Yanması Ekşimesi
21 Eylül 2019
724
0
Süre 2 Dk

İlaç & Krem

Gaviscon Şurup Ne Kadar, Prospektüs Özellikleri Mide Yanması Ekşimesi

Yazı: admin 21:09:2019

Halk arasında mide yanması veya ekşimesi olan bireylere verilen tavsiyelerin başında gaviscon şurup gelmektedir. Bu şurup kullanımında, hızlı bir şekilde mide ekşimesi veya yanma hissi oluştuğunda anında gidermektedir. Ancak kalıcı bir özelliği yani tedavisi ne yazık ki, gaviscon şurup ile olmamaktadır. Yani gaviscon şurup kullanıyorum, mide yanmam artık olmaz demeyin! Bu sadece geçici bir rahatlama hissi uyarmakta.

Gaviscon şurup nedir? Ne için kullanılır?

 

Antiasitler; midenin oluşturduğu yüksek asit salgısına bağlı mide rahatsızlıklarından olan gastrit, dispepsi, mide ülseri, reflü gibi hastalıklarda etkili olan ilaçlardır. Alkali maddeler içermektedirler. Piyasada birçok farklı firmanın ürettiği birçok ilaç mevcuttur. Bunlardan biri ve en tanınanı hiç şüphesiz Gaviscon’dur. Gaviscon şurup, midesinde ülser, reflü vb. sorunları olan hastalar için doktorlar tarafından reçete edilen mide fonksiyonlarını düzenleyici bir ilaçtır. Mide fonksiyonlarında problem olan, reflü tetiklemelerine maruz kalan, ülsere bağlı mide ağrılarından şikayetçi olan, mide spazmı yaşayan, yediği ve içtiği yemekleri midesi hazmetmekte zorlanan, mide asidinden muzdarip olan kişiler için Gaviscon midenin yaşamsal fonksiyonlarını düzenleyen önemli bir ilaçtır.

Reflü rahatsızlığı olan kişilerin doktora başvurduğunda ilk şurup önerimi olarak verilen gaviscon şurup, günde 2 veya 3 kez şeklinde verilmektedir. Ayrıca yemek borusu iltihabı, gebelik dönemindeki hazımsızlık tedavisinde ve son olarak mide veya göğüs ortasındaki yanma hissi olan şahıslar kullanabilir.

 

Gaviscon Şurup Kullanıldığı Alanlar

 

Gaviscon; mide fonksiyonlarını düzenleyici etkisiyle hamilelik yaşayan hastalar içinde önemli bir ilaçtır. Doktorlar içeriğinde anne ve bebek sağlığı üzerinde herhangi bir negatif etkisi olmayan sodyum aljinat, sukralfat ve antepsin bulunan bu özel şurubu hamile hastalarına güvenle reçete etmektedirler. Bu ilacın şurup versiyonu çok tutulmakla birlikte aynı zamanda hap tablet versiyonu da mevcuttur.

 

Gaviscon şurup kullanımında olası yan etkilere baktığımızda yüksek dozda alınması sonrasında bu tür sorunlar olabiliyor. Bunlar yüz, dudak, boğaz da aşırı bir şişme ve nefes alımında güçlük çekilmesi olabilir. Eğer ki bu yan etkiler gaviscon şurup kullanımında oluşmuş ise acilen doktora gitmenizde fayda vardır.

 

Gaviscon şurup fiyatı 2019 yılı dahilinde sadece 17.20 TL şeklinde. Tabi bu fiyatlar, eczanelere göre değişken olabilir. Bunun için tavsiye edilen fiyatının çok fazla üzerinde değil ise satın alabilirsiniz.

Kan Alındıktan Sonra Morarma Nasıl Hızlıca Geçer?

Kan Alındıktan Sonra Morarma Nasıl Hızlıca Geçer?

Paget Hastalığı Nedir? Nedenleri, Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri

Paget Hastalığı Nedir? Nedenleri, Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri

Kemiğin Paget Hastalığı Nedir?

Kemiğin Paget Hastalığı Nedir?

Yorumunuzu Yazın

© Copyright 2019 Kadinvip.com.
Sitemizde yer alan içerikler izinsiz kullanılamaz. Her hakkı saklıdır.