Göz Altı Torbaları Nasıl Geçer, Göz Altı Torbaları İçin Kremler
16 Mart 2019
1143
0
Süre 3 Dk

Cilt Problemleri

Göz Altı Torbaları Nasıl Geçer, Göz Altı Torbaları İçin Kremler

Yazı: admin 16:03:2019

İnsan hayatı durağan olmadığı gibi zamanda sürekli olarak değişim ekseninde ilerler. İşte bu durum yeni doğan, gençlik, orta yaşlılık ve yaşlılık dönemlerinde insanın fiziksel yapısında gelişmeye bağlı olarak değişimleri de beraberinde getirir. Göz altı torbaları neden olur diye düşündüğümüz zaman aslında bunun birçok sebebin olduğunu görmekteyiz.

Bu sebeplerin en başında insanın değişen zamana bağlı olarak yaşlanması ve fiziksel özelliklerinin gençliğin dinamikliğine oranla özelliğini kaybetme gelir. İşte göz altı torbaları da gözün etrafında bulunan yağların ve derinin zamanla yaşa bağlı olarak buruşması ve keseleşmesi sonucu oluşur. Ayrıca göz altı torbalarının oluşumundaki diğer önemli faktörler arasında fiziki stres, ağlama, hormonal değişim, egzama sinüs sorunları, kötü beslenme ve uyku düzensizlikleri de görülür.

 

Göz Altı Torbalarının Metabolik ve Fiziksel Olarak Ortaya Çıkmasının Açıklanması

Göz altı torbalarının oluşumuna fiziksel metabolik olarak baktığınız zaman insan yaşının ilerlemesine bağlı olarak göz çevresinde bulunan kaslarda ve sinirlerde gevşemenin olması sonucu oluşur. İşte bu durum derinin sarkmasına ve göz çevresinde bulunan yaşlarda fıtıklaşmanın ortaya çıkmasına da zemin hazırlar.

Nitekim bu da göz kasları, göz yağları ve derinin birbiriyle bağlantılı olarak kararak şişmesi göz altı torbalarının doğal olarak oluşmasına sebep olur.

 

Göz Altı Torbaları için Hangi Durumlarda Doktora Gidilmelidir ?

Göz altı torbaları genel olarak yaşın ilerlemesine ve buna bağlı olarak da yaşlılık sebebi ile oluşur. Göz etrafı ve özellikle göz altında torbalaşma bunun en belirgin özelliğidir.

Doğal olarak pek fazla bir olumsuz etkisi olmayan göz torbaları için doktora görünmeye gerek yoktur. Fakat oluşan göz torbaları göz etrafında ve gözlerde ağrı ve rahatsızlık yapıyorsa, gözlerin etrafında yaşlılık dışında torbalaşma ve fiziksel bozukluk oluşturursa doktora gitmek gerekir.

Özellikle de göz etrafı kaşıntısı ve morluk da göz torbaları ile ortaya çıkan rahatsızlıklar arasında bulunuyorsa doktora görünmek sağlık açısından en iyi durum olacaktır.

 

Göz Altı Torbaları Nasıl Geçer ?

İnsan hayatının ilerlemesine bağlı olarak oluşan göz altı torbaları için nasıl geçer düşüncesi ekseninde panik yapmaya ve psikolojik olarak insanın kendisini yıpratmasına gerek yoktur.

Arada oluşan ve kalıcı olmayan göz altı torbalarının ortadan kaldırılması için soğuk kompres uygulanması yüzde oluşan göz altı torbalarının ortadan kalkmasını sağlar. Nitekim yaş ile orantılı oluşan göz altı torbaları için uyku saatlerine dikkat ederek stresten uzak yaşamak etkili olacaktır. Lakin anormal olarak ortaya çıkan ve yaş ile orantılı olmayarak oluşan göz altı torbaları için doktora gitmek gerekir. Nitekim bu şekilde oluşan göz altı rahatsızlığı farklı hastalıkların da habercisi veya belirtisi olabilir.

 

Göz Altı Torbaları İçin Tavsiye Edilen Kremler

  1. Estée Lauder ANR Eye Serum Synchronized Recovery Complex II
  2. Algenist Complete Eye Renewal Balm
  3. Clinique Pep-Start Eye Cream
  4. Mac Fast Response Eye Cream
  5. Eve Lom Eye Cream
  6. Dr. Barbara Sturm Eye Cream

Göz altı torbalarını gidermek için kullanılabilecek kremler vogue.com.tr'den altıntılanmıştır.

 

Göz Altı Torbalarının Ortadan Kaldırılması için Önerilen Pratik Uygulamalar

Göz altı torbalarının kalkması için ev ortamında da rahat bir şekilde yapılabilecek uygulamalar olmaktadır. Nitekim bu uygulamalara baktığımız zaman evde soğuk kompres uygulaması ile göz altı şişkinliği azaltılır.

Bunun dışında mutfak malzemelerinden patates ve salatalık gibi sebzelerin ince bir yaprak şeklinde kesilerek göz altında bekletilmesi ile bu sebzelerin içinde bulunan maddeler göz altı bezleri ve derilerini gerginleştirerek geçici bir şekilde göz altı torbalarını kaldırır.

 

Göz Altı Torbalarının Ortadan Kaldırılması için Yapılan Cerrahi Uygulamalar

Göz altı torbalarının önemli oranda rahatsız edici olması insanı bu rahatsızlıktan kurtarmak için farklı çözüm yolları aramaya iter. İşte bu durumda hafif ve rahatsız edici özelliği olmayan göz torbaları için evde pratik çözümler olurken, kozmetik ürünleri ile de giderilir. Nitekim rahatsız edici olup evde iyileştirilemeyen bu rahatsızlıkla fazla uğraşmayarak doktora gösterilmesi verilecek en doğru karar olur.

 

Göz altı torbaları için kremler dışında yukarıda belirtildiği gibi ameliyat yapılarak da çözüme ulaşılır. Ameliyat ile göz altı torbaları ortadan kaldırılırken görme konusunda soruna sebep olan durumlarda yapılan cerrahi yöntem ile ortadan kaldırılır.

 

Blefaroplasti adı verilen göz kapağı cerrahi ameliyatı ile bu işlemler başarılı bir şekilde yapılarak göz altında bulunan derinin gerginleştirilmesi sağlar. Ayrıca blefaroplasti ameliyatı ile gözün doğal kırışıklıkları ve kirpik altındaki kısımlar kesilerek burada bulunan aşırı birikinti ve yağlar kaldırılır. Bunun dışında ise sarkık ve kabarık üst göz kısımları, görüşü engelleyen üst göz kapağındaki fazla deriler de alınır.

Göz Altı Morlukları Neden Olur, Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer, Pratik Çözümler

Göz Altı Morlukları Neden Olur, Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer, Pratik Çözümler

Theraflu Soğuk Algınlığı İlacı, Theraflu Forte Güncel Fiyatı

Theraflu Soğuk Algınlığı İlacı, Theraflu Forte Güncel Fiyatı

Peditus Şurup, Peditus Şurup Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır ?

Peditus Şurup, Peditus Şurup Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır ?

ETİKETLER: GÖZ ALTI TORBALARI

Yorumunuzu Yazın

© Copyright 2019 Kadinvip.com.
Sitemizde yer alan içerikler izinsiz kullanılamaz. Her hakkı saklıdır.