Peditus Şurup, Peditus Şurup Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır ?
24 Mart 2019
1906
0
Süre 3 Dk

İlaç & Krem

Peditus Şurup, Peditus Şurup Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır ?

Yazı: admin 24:03:2019

Günümüzde iklim şartları ve çevre kirliliğine bağlı olarak ortaya çıkan mikroorganizmaların yaygınlığı birçok bulaşıcı hastalığı gribal enfeksiyonları beraberinde getirir. Bu durum için günlük hayatta doktorlar tarafından önerilen ve bundan dolayı peditus şurup ne işe yarar ? diye düşünen insanlarımızın aklına farklı sorular getirir.

 

Yararları ve kullanım alanı geniş olan bu şurup gribal enfeksiyonlar, öksürük, boğaz ağrısı, baş dönmesi, eklem ağrıları, burun tıkanıklığı ve buna bağlı olarak göz ağrılarının tedavisinde kullanılır.

 

Peditus şurup nedir ?

Diye merak eden ve bu konuda araştırma yapan bireylerin bilmesi gereken en önemli husus bu etkili ilacın hangi durumlarda kullanılması gerektiğini öğrenmek olmalıdır. Ağrı kesici özelliği de bulunan peditus şurup genellikle çocuklar için doktor reçetesi ile verilerek kullanılmalıdır.

 

Peditus Şurubun İçeriği 

İnsan sağlığında kullanılan her ilaç ta olduğu gibi peditus şurup da içerik olarak insan sağlığında uygun dozlarda kullanıldığında yararları bulunan bileşenlerden oluşur. Bu bileşenleri sıraladığımız zaman ağrı kesici ve ateş düşürücü özelliği olan Parasematol, balgam söktürücüler grubundaki guaifenesin, antihistaminik grubundaki olup alerjik hastalıkların tedavisinde kullanılan prilamin maleat ve burun tıkanıklığı ile nezle tedavisinde kullanılan fenilefrin hidroklörür gibi bileşenlerin bir araya getirilmesi sonucu oluşan etkili bir şuruptur.

 

Peditus Şurubunun Kullanımı

Peditus şurup nasıl kullanılır diyerek merak edenler için doktor reçetesi dışında kullanılmamakla beraber doktorun verdiği dozların ve kullanım talimatı dışında kullanılmaması önerilir. Aksi halde kullanıcılar için ciddi rahatsızlıklara sebep olabilir.

Toplumumuzda bilinen bir gerçek ki herhangi bir hastalık ve gribal enfeksiyon için doktor reçetesi ile kullanılması ve yararlı olması aynı ilacın reçetesiz olarak doktor gözetimi dışında birbirine önerimle kullanıldığı görülmektedir. Nitekim bu tür kullanımlar insan hayatı ve sağlığı için en büyük tehlikelerin başında gelir.

 

Kullanımdan önce iyice karıştırılarak kullanılması gereken peditus şurup reçetesinde yazıldığı gibi serin ve çocukların kolay ulaşamayacağı serin bir yerde muhafaza edilmeli. Yetişkinlerde gün içinde dört kez ve ikişer ölçek ile kullanılması uygun görülen şurubun altı yaşındaki çocuklarda günde dört kez ve birer ölçek ile kullanımı uygun görülür. 4-6 yaş arasında bulunan çocuklarda ise sekiz saat aralıklarla günde üç kez birer ölçek olacak şekilde kullanılır.

 

Peditus Şurubun Yan Etkileri

Günümüzde günlük hayatta kullanılan her ilaç, meyve, sebze kısaca her nimetin uygunsuz ve kullanım şartlarının ve kurallarının dışına çıkılması olası yan etkileri beraberinde getirir. İşte bu durum peditus şurup içinde geçerlidir. Uygunsuz, doktor tavsiyesi dışında kullanımı yan etkiler göstererek insan hayatı için yararlıyken zarar verici bir hal almasına sebep olabilmektedir. İşte bu eksende peditus şurubun uygunsuz kullanımı aşağıda belirtilen olumsuz yan etkilere sebep olabilir. Yan etkileri;

 

 

Peditus Şurup Çeşitleri

Peditus şurubu 100 mg olarak satılan ve sandoz firması tarafından üretilmektedir. Uzun süredir ambalaj renk, yapı ve çeşidi değiştirilmeyen peditus şurubunun farklı bir çeşidi bulunmamaktadır.

 

Peditus Şurubunun Herhangi Bir Yiyecek ile Karışımı

Üretilen her ilaç kendi içinde birçok kimyasal bileşenin birleşmesi ile ortaya çıkar. Bu bileşenlerin tamamı ise uzun süre laboratuvar ortamlarında yapılan uzun süreli deneyler zararsız etki oluşturacak ve sağlık açısından yararlı olması sebebiyle piyasalara sürülür.

 

İşte bu özelliklerinden dolayı peditus şurubunun herhangi bir yiyecek, içecek ile karıştırılarak çocuklara verilmesi içinde bulunan bileşenlerin özelliklerini kaybetmesini sağlayabileceği gibi zararlı bir hal almasına sebep olabilir. Bundan dolayı herhangi bir yiyecek veya içecek ile karıştırılarak kullanımı yasak olup önerilmez.

 

 

Sivilce Ve İltihaplı Sivilce Oluşumu, Sivilceler İçin Maskeler, Kürler

Sivilce Ve İltihaplı Sivilce Oluşumu, Sivilceler İçin Maskeler, Kürler

Voltaren Krem, Voltaren Jel, SR 75 Ve Emulgel Eklem Ağrıları Kremi

Voltaren Krem, Voltaren Jel, SR 75 Ve Emulgel Eklem Ağrıları Kremi

B12 Hangi Besinlerde Bulunur, B12 Eksikliğinin Belirtileri Nelerdir ?

B12 Hangi Besinlerde Bulunur, B12 Eksikliğinin Belirtileri Nelerdir ?

ETİKETLER:

Yorumunuzu Yazın

© Copyright 2019 Kadinvip.com.
Sitemizde yer alan içerikler izinsiz kullanılamaz. Her hakkı saklıdır.