Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir? 2020 Yeni Yöntemler
01 Aralık 2019
578
0
Süre 2 Dk

Güzellik & Bakım

Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir? 2020 Yeni Yöntemler

Yazı: admin 01:12:2019

Saç dökülmesine ne iyi gelir, sorusu hem bayanlarda hem de beyler de sürekli gelen sorular arasında. Zira erkeklerde saç dökülmesi daha fazla olup, bunun nedenleri arasında vitaminsizlik olarak gösterilse de, asıl etkenin cinsellik ile bağlantı kurulduğu 2020 yılı dahilinde anlaşılmıştır. Söz konusu  erkeklerde saç dökülmesi nedeni her ne kadar genetik ile sorunun nedeni olarak belirtilse de, saç bakım uzmanları, bireylerin aşırı güneş ışınlarına maruz kalması ve bakımını yapmamasına bağlamakta.

 

Saç Dökülmesine İyi Gelen Besinler

 

Kadın ve erkek, genç ve yaşlı herkesin en önemli kâbuslarından biri, saçlarının dökülmesidir. Bazen eşit ağırlıklı olarak baş bölgesinin tümünde aynı oranda gerçekleşen dökülmeler, kimi zaman da bölgesel olarak gözlenmektedir. Genetik yatkınlığın da bir faktör olduğu saç dökülmesinin önüne geçebilmek için, sebebini öğrenmek çok önemlidir. Stres, genetik, hastalık gibi faktörlere karşı çeşitli yöntemler değerlendirilerek saç dökülmesi önlenebilir veya yavaşlatılabilir.

 

Yılda bir kez bile olsa, denize girip çıktıktan sonra saçları bir geceliğine yıkamamak ve tuzlu olarak bırakmak saç kökleri için önerilmektedir. Bunun dışında sık şampuan değiştirmek ve kimyasal içeriği yüksek olan şampuanlar kullanmanın da olumsuz bir etkisi olduğu bilinmektedir. Doğal ürünlerden yapılan sabun ve şampuanlar kullanılması, banyo sonrası saçların iyice durulanması da bir diğer ayrıntı olarak bilinmektedir. Saç dökülmesi yaşayanlar bir çok kesim bulunmakta. Hali ile bu dökülmelerin önüne geçmek isteyenler bir an önce nelerin saç dökülmesine iyi geldiğini sorgular. Vitaminli besinlerin saç yıpranması ve dökülmesine fazlası ile yardımcı olduğu kanıtlanmıştır.

 

Saç Dökülmesine İyi Gelen Bitkisel Kürler

 

Bazı kürler vardır ki, saç çıkarıcı etkisi bile bulunur. Bunları yakından incelersek;

Malzemeler: 2 kaşık çam terebenti yağı, 2 kaşık badem yağı, 3 kaşık zeytinyağı, 2 kaşık bal, 2 tane E vitamini kapsülü

Hazırlanışı: Yemek kaşığıyla ölçerek hazırlayacağınız yağları bir kâse içerisine dökün ve iyice karıştırın. Üzerine E vitamini kapsülünü açıp tozunu veya hap şeklindeyse toz haline getirerek dökün. Balı da kâseye ekleyin ve iyice karıştırın. Fırça yardımıyla -evinizde kullandığınız temiz bir pasta fırçası da olabilir- karışımı saç diplerinize sürün. Karışımı tamamen yedirdikten sonra elinizle saçlarınıza masaj yapın. Saçınızın tamamına kürü sürdükten sonra bir streç filmle veya boneyle sarın 30 dakika boyunca bekleyin. 30 dakika sonra saç tipinize uygun bir şampuanla saçlarınızı yıkayın ve iyice kurutun. Saç kırıklarına da iyi gelen bu kürü belirli aralıklarla yaptığınızda dökülmelerinizin azaldığını göreceksiniz.

 

Saç dökülmelerini önlemek veya en azından yavaşlatmak için ayda bir kez saça zeytinyağı masajı yapmak çok önemlidir. Saça sürülen zeytinyağı yaklaşık yarım saat bekletilir ve ardından bol suyla yıkanır. Yağ sürülürken masaj yapılarak yedirilmesine olanak tanınır. Ayrıca şayet mümkünse zeytinyağı zenginleştirilebilir. Kantaron yağı, nane yağı, kekik yağı, bal, sarımsak yağı gibi ürünlerle takviye edilebilir. Özellikle sarımsak yağı oldukça rağbet görmektedir. Birkaç diş sarımsak havanda dövülerek çıkan yağ birkaç damla zeytinyağıyla karıştırılabilir. Sonrasında da saç köklerine sürülüp beklenir. Ayrıca C vitamini içeren gıda ürünlerinin tüketimine özen gösterilmesi, balık tüketimine yeterince yer verilmesi de saç dökülmelerini önleyecektir.

İğnesiz Mezoterapi Yaptıranların Yorumları (ÖNCESİ - SONRASI)

İğnesiz Mezoterapi Yaptıranların Yorumları (ÖNCESİ - SONRASI)

Dr.Feridun Kunak Muayene Ücreti 2020

Dr.Feridun Kunak Muayene Ücreti 2020

Gasvin Şurup Kullanıcı Yorumları, Faydaları Nelerdir, Yan Etkisi Nedir?

Gasvin Şurup Kullanıcı Yorumları, Faydaları Nelerdir, Yan Etkisi Nedir?

Yorumunuzu Yazın

© Copyright 2019 Kadinvip.com.
Sitemizde yer alan içerikler izinsiz kullanılamaz. Her hakkı saklıdır.