Simflat Nedir, Ne İşe Yarar, Faydaları Nelerdir ?
26 Temmuz 2018
49209
1
Süre 3 Dk

İlaç & Krem

Simflat Nedir, Ne İşe Yarar, Faydaları Nelerdir ?

Yazı: admin 26:07:2018

Simflat Ne İşe Yarar ?

 

            Sindirim sisteminde meydana gelen problemlere karşı çok etkili olması Simflat ne işe yarar sorusunu cevabı olarak karşımıza çıkmaktadır. Film tablet formundaki simflat nasıl kullanılır şeklindeki soruya cevaben, aç karnına ve genellikle yemeklerden yarım saat önce alınması gerekli olan bir ilaç olduğundan bahsetmek yeterli bir açıklama olacaktır. Etken maddesi olan Otilonyum bromür sayesinde sindirim sistemindeki düz kasların üzerinde etki ederek meydana gelen kasılmaları önleyici bir sonuç yaratmaktadır.

 

            Simflat ne işe yarar şeklindeki soruya bir başka cevap niteliğindeki bir başka etkisi ise meydana gelen hareket bozukluğu sorununu düzenleyerek oluşan gaz kabarcıklarını dağıtır ve rahatsız edici nitelikteki gaz oluşumu önlemektedir. Simflat nedir şeklinde bir soru sorulduğunda, karında meydana gelen şişlik, baskı ya da gerginlik hissi, mide bulantısı, ishal, karın ağrısı, kabızlık, acil tuvalet ihtiyacı problemlerinin tedavisinde etkin olarak kullanılandır bir ilaçtır demek nedir sorusunu açıklayıcı bir cevap olma niteliği barındırmaktadır. Tüm bu etkilerinin yanı sıra Simflat film tablet, aşırı gazdan kaynaklı olan ağrılı bağırsak spazmları, şişkinlik vede hareket bozukluğu ile karakterize diğer sindirim sistemi problemlerinin yok edilmesinde oldukça etkili bir ilaç olma özelliğine sahiptir.

 

 Simflat Film Tablet Nedir?

 

            Simflat film tablet, yaşanan sindirim sistemi problemlerinin giderilmesi amacıyla doktor tarafından reçete edilen bir ilaçtır. Nasıl kullanılır sorusuna cevaben ise ağız yolu ile alınan simflat film tablet özellikle İrritabl Bağırsak Sendromu tedavisinin gerçekleştirilmesi amacıyla sıklıkla kullanımı tercih edilen bir ilaç olma özelliği taşımaktadır. Film tablet formundaki simflat 30 ve 90 tabletlik ambalajlarda ve de sarı renkli yuvarlak film tablet şeklinde eczanede satılır. İrritabl bağırsak sendromu ve distal enterik bölgede meydana gelen spastik-ağrılı durumlarında spazm çözücü özellik taşıyan SİMFLAT spazmların özellikle gaz sebebiyle meydana geldiği ve artış gösterdiği hallerde sindirim kanalında meydana gelen aşırı miktardaki gazın sebep olduğu ağrıları gidermek amacıyla kullanılıyor.

 

 Simflat Film Tablet Nasıl Kullanılır ?

 

 Pozoloji / uygulama sıklığı ve süresi

 

            Doktorunuzun önerisi doğrultusunda günde 2 ya da 3 kez bir tablet şeklinde kullanılır.

 Tedavinin süresine ise hekim tarafından karar vermelidir. Doktor tarafından belirtilen tedavi sürecinin tamamlanmasının ardından tedavinin devam edip etmeyeceği konusuna hekim tarafından karar vermelidir.

 

            Simflat FilmTabletler, tercihen aç karnına yemeklerden 30 dakika kadar önce bir miktar kadar su ile alınarak bütün bir şekilde yutulur. Kesinlikle doktorun belirlediği dozun aşılmaması gerekir. SİMFLAT, lesitin (soya) içermekte olan bir ilaçtır. Eğer fıstık ve ya soyaya alerjiniz mevcut ise bu tıbbi ürün kesinlikle kullanmamanız gerekir.

 

            Gebelik kategorisi C’dir; çocuk doğurma potansiyeli mevcut olan kadınlar / Doğum kontrolü (Kontrasepsiyon) SİMFLAT film tablet içeriğinde bulunan etken maddelerin sistemik absorbsiyonu çok düşük olduğundan dolayı, kontraseptiflerle etkileşim potansiyeli olması beklenmemektedir. Bugüne kadar, klinik kullanım esnasında içeriğinde mevcut olan etken maddeler ile alakalı bu konuda hiçbir etkileşim rapor edilmemiştir.

 

 Gebelik dönemi; hayvanlar üzerinde gerçekleştirilen çalışmalar, gebelik ve ya embriyonal fetal gelişim veya doğum sonrası gelişim üzerinde meydana gelen etkiler açısından yetersizdir. İlacın insanlara yönelik potansiyel riski bilinmiyor.

 

 İlacın Olası Yan Etkileri

 

            Film tablet formunda bir ilaç olan Simflat olası yan etkileri arasında Karın ağrısı, nefes almada zorluk, kurdeşen, dudaklarda ve yüzde şişlik, dilde ve boğazda şişlik gibi sorunların görülmesi halinde acilen doktorunuza başvurunuz. İlacın kullanımına bağlı olarak yaygın görülen yan etkileri bildirilmemiştir.

 

Simflat Zayıflatır Mı ? 

Zayıflamaya yönelik hiç bir faydası olmayan ve bu yüzden kullanılmaması gereken simflat tablet, yan etki olarak bazı durumlarda kullanan bireyi zayıflatmıştır. Ama bu durum istisnadır. Zayıflama ilacı olarak kesinlikle kullanılmamalıdır.!

            İlacın ücreti : 15,92 TL olup Reçete edilerek satılan bu ilacın mutlaka doktor tavsiyesi üzerine satın alınması gerekmektedir. Doktor tarafından kullanımı tavsiye edilmedikçe ücreti ödenerek satın alınmamalıdır. İlaç ille ilgili ayrıntılı ve güncel bilgiye simflat prospektüs okuyarak sahip olabilirsiniz. Yazılanlar kesinlikle doktor tavsiyesi değildir.

 

Yüz Sarkması Nasıl Geçer, Yüz Sarkmasını Önlemenin Doğal Yolları

Yüz Sarkması Nasıl Geçer, Yüz Sarkmasını Önlemenin Doğal Yolları

Ahududu Yağının Kullanımı Ve Cilde Faydaları

Ahududu Yağının Kullanımı Ve Cilde Faydaları

Vazelinin Cilt Bakımına Etkisi, Vazelin Yüze Sürülür Mü ?

Vazelinin Cilt Bakımına Etkisi, Vazelin Yüze Sürülür Mü ?

Yorumunuzu Yazın

© Copyright 2019 Kadinvip.com.
Sitemizde yer alan içerikler izinsiz kullanılamaz. Her hakkı saklıdır.