Sudocrem Faydaları, Bebeklerde Kullanımı, Sivilcelere Etkisi
18 Kasım 2018
2569
1
Süre 4 Dk

İlaç & Krem

Sudocrem Faydaları, Bebeklerde Kullanımı, Sivilcelere Etkisi

Yazı: admin 18:11:2018

Sudocrem bebek bakım kreminin içeriği; çinko oksit, sodyum benzoat ve hydroxy anisoleden oluşur. Bebek cildi için tahriş edici bütün etkenlerden deriyi izole eder, korur. Bununla birlikte cildi yumuşatır ve daha sağlıklı bir doku oluşumuna katkında bulunur. Bebek bezlerinin kullanımına bağlı olan tahrişleri engeller.

 

 Sudocrem nedir ?

 

 Antiseptik özellikli bebekler için kullanılan bir bakım kremi olan Sudocrem'in kullanım amacı esasen pişikler üzerine uygulanmak içindir. Sudocrem uzun yıllardan beri bebeklerin pişik tedavilerinde kullanılan ve güvenilirliğini kanıtlamış bir bebek pişik kremidir. Nüfuz ettiği deri üzerinde koruyucu bir katman oluşturarak bebeklerin idrarının cilde temasını önleyerek onu pişikten korur.

 

 Sudocrem başka nerelerde kullanılır ?

 

 Sudocrem'in faydaları tabii yalnızca bebek pişiklerinde de görülmez, bebeklerde kullanımı dışında insan cildine birçok faydası bulunur. Asıl amacı bebek bakım kremi olarak üretilen sudocrem, içeriğindeki bileşenler nedeniyle alanının dışında pek çok koşulda kullanılmaktadır. Örnek olarak içeriğinde bulunan çinko egzama, cilt yaraları ve sivilceler için faydalı bir maddedir. Sudocrem içeriğinde bulundurduğu oranındaki çinko ile sivilce tedavisi konusunda da oldukça güçlü bir etki göstermektedir. Bunun yanı sıra; yaşlıların uzun zamanlar yataklarına bağımlı olması durumlarında ortaya çıkan yatak yaralarını da tedavi ettiği ve giderdiği gözlenmiştir. Vücut yüzeyinde meydana gelen kesiklerde ve güneş yanıklarında da etkili bir kremdir. Cilt kaşıntılarına, uçuk tedavisinde de faydalı olduğu kullanıcıların yorumları ele alınarak söylenebilir.

 

Özet olarak Sudocrem'in kullanım alanları şu şekilde sıralanabilir; 

 Sivilce izlerinin iyileştirilmesi

 Deride meydana gelen ufak yaralanmalar (kesik, çizik gibi)

 Bebek pişik tedavisi

 Cilt lekeleri ve güneş yanıkları

 Sivilce ve akne tedavisi

 Egzamaya bağlı olarak gelişen cilt lekeleri

 

 Sudocrem nasıl sürülür ?

 

 Bu kremin kullanımı her zamanki gibi ilaç prospektüsünün dışına çıkılmadan uygulanmalıdır, prospektüsteki bilgiler dikkate alınarak sürülmelidir. Sudocrem yoğun yapıya sahip bir kremdir. Cildi beyazlatma etkisi olduğu görülmüştür. bu kremi akne tedavisi için uygulayacak kişiler, ciltlerine uygulamadan önce cilt temizlenmelidir. Temizlenmiş cide parmak uçlarıyla masaj yaparak yedirilir. Sudcorem’in kıvamının yoğun olması nedeniyle bir nohut büyüklüğü kadar krem bütün yüz çevresine yetecektir. Sudocrem hakkında dikkat edilmesi gereken konulardan birisi, ilacın derin ve açık yaralarda kullanılmaması gerektiğidir. Yalnızca ufak çaptaki kesiklerle birlikte iyileşme sürecinde olan yaralarda kullanılabilir düzeydedir. Sudocrem'in kullanımı sayesinde bu tip yaraların ardında bırakacağı izlerin geçirilmesi sağlanabilir. Sudocrem'in cilt yüzeyinde ufak yaralar için kullanımı durumunda gözle görülür farklılıklar oluşturabileceği kullanıcı deneyimleri ile görülebilmektedir.

 

 Sudocrem'in faydaları nelerdir, nasıl fayda gösterir ?

 

 Sudocrem bebek pişiklerinde kullanım amacıyla üretilen bir kremdir ve şu ana kadar hiçbir yan etkisi de gözlemlenmemiştir. Yağlı, karma ve kuru ciltlerin kullanımına da uyumlu olan bir kremdir. İltihaplı sivilceleri kurutması yoluyla, sivilce tedavisinde kullanılmasıyla birlikte ciltte leke olarak kalmış sivilce izlerini geçirme konusunda da etkileri gözlemlenmiştir. Tahriş olmuş cildi yenileme ve iyileştirme etkisine sahip olup, daha yumuşak yapıda bir dokunun oluşumu sağlar. Yazın güneşin ultraviyole etkisiyle ciltte oluşan güneş yanıklarının tedavisinde kullanılır ve bu tip yazdan kalma güneş lekelerini iyileştirir. Yağlı bir krem olması etkisiyle cildin yağ dengesini koruyarak daha sağlıklı bir görünüm kazandırır. Egzama ile oluşan lekeler üzerinde de etkilidir. Kaşıntılı bölgelerde kaşıntıyı geçirir. Beyazlatma etkisi ile cildin daha açık ve sağlıklı bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Kadınlarda ağda sonrasında oluşan kızarıklarda iyileştirme sağlar ve tahriş sonrası acı oluşan bölgede rahatlatıcı bir etkisi vardır.

 

 Sudocrem'in üç uygulanış metodu

 

 1. Yüze Uygulama yöntemi

 

 Şayet yüze uygulanması durumunda yüzün tamamına değil sadece sorunlu olan bölgeye bu krem sürülmelidir. Uyumadan hemen önce gece vakti çok az miktarda olacak şekilde hastalıklı bölgeye uygulanıp hafif parmak hareketleri yardımıyla yedirilir. Sabah uyanıldığında ise de yüz ılık su ile yıkanarak temizlenmelidir.

 

 2. Sivilceye(akneye) uygulama yöntemi

 

 Eğer cilt üzerinde sivilce var ise Sudocrem kullanılabilir ilk yapılması gereken cildi iyice temizlemeyerek Sudocrem'e sürülmesi için ortam sağlanmalıdır. Güzelce cilt temizlendikten sonra yine miktarı az olacak bir şekilde sivilce olan bölüme sert bir şekilde darbelerden kaçınarak, hafifçe yedirilerek sürülür. Bu uygulama gece uyumadan önce yapılması durumunda sabah kalkıldığında sivilcenin sönüp kuruduğuna tanık olunabilir. Sudocrem asla aşırı bir miktarda sürülmekten kaçınılmalıdır, çok fazla sürülmesi durumunda gözenekler tıkanabilir ve aksi bir etkiye maruz kalarak cilt yüzeyinde sivilceler ile karşılaşabilirsiniz. Sudocrem'i her gün kullanmanın yanı sıra haftada yalnızca üç kere kullanmak bile yeterli bir doz olacaktır.

 

3. Ciltteki izlere uygulama yöntemi

 

 Ciltte bulunan sivilce lekesi ve ya diğer lekeli olan alana çok az bir miktar sürülüp iyice yedirilir. Sudocrem kısa bir vadede yeni hücreler oluşturarak bu lekelerin giderilmesini sağlayacaktır. Lekeli olan bölgeye sürüldüğünde ince de olsa bir katman oluşuyorsa, bu kullanım dozajınızın fazla olduğunu gösterir ve diğer kullanımda daha az krem uygulanması anlamına gelmektedir. Bir hafta içerisinde yalnızca üç defa olmak üzere kullanım yeterli olacaktır.

 

Sudocrem'i nereden alabilirsiniz ?

 

 Sudocrem'e ulaşım oldukça kolaydır. Yakınınızdaki bir eczaneden kendiniz gidip alabilir ya da internet üzerinden güvenilir bir alışveriş sitesinden siparişini verebilirsiniz, Ürünün orjinalliğine güvenebilmek için kremi satan firma iyi araştırılmalı ve ürün incelemeleri de dikkate alınarak tercih yapılmalıdır.

 

 

Arveles Nedir, Arveles Ağrı Kesici Yan Etkileri Ve Fiyatı

Arveles Nedir, Arveles Ağrı Kesici Yan Etkileri Ve Fiyatı

Dolorex Ne İlacı, Dolorex Ağrı Kesici, Güncel Fiyat Bilgisi

Dolorex Ne İlacı, Dolorex Ağrı Kesici, Güncel Fiyat Bilgisi

Cipralex Nedir, Cipralex 10 Mg Yan Etkileri, Cipralex Fiyatı

Cipralex Nedir, Cipralex 10 Mg Yan Etkileri, Cipralex Fiyatı

Yorumunuzu Yazın

KadinVip 29 12:25:22-04-2019

Sudocream deneme yorumu

0 0

© Copyright 2019 Kadinvip.com.
Sitemizde yer alan içerikler izinsiz kullanılamaz. Her hakkı saklıdır.